Dag van het Indisch erfgoed

Cultuur

Datum:  

Tijd:   -

Locatie:  Royal Theater

Op zondag 18 mei wordt door de Stichting Waringin in Filmhuis de Spiegel (Royal Theater) de Dag van het Indisch (en Molukse) Erfgoed georganiseerd. Deze dag staat in het teken om de culturele erfenis van het voormalig Nederlands-Indië te behouden, bekendheid te geven en verder vorm te geven voor de huidige en volgende generaties. Generaties die op een of andere wijze een band hebben met het Indisch erfgoed in Heerlen of elders. 

18 mei wordt een dag waarop aandacht wordt besteed aan diverse facetten van de Indische cultuur, haar cultureel erfgoed en uiteraard ook aan haar historie. Verwacht een dag met veel cultuur, muziek, dans en Indisch eten. 

Het programma begint om 13.00 en eindigt rond 18.30 uur. In die tijd wordt muziek gemaakt, een film/ documentaire vertoond, een “generatietafel” gehouden en is er natuurlijk gelegenheid om samen te genieten van een (Indisch) hapje met een drankje.   

Aan de “generatietafel” nemen Indische en Molukse mensen (bij voorkeur uit de gemeente Heerlen) plaats. Door persoonlijke verhalen over de cultuur, opvoeding en het verleden in Nederlands-Indië te delen, hoopt stichting Waringin het wederzijds begrip te vergroten, en van elkaar te leren.

De informatie op deze pagina wordt z.s.m. bijgewerkt c.q. uitgebreid.